Bez punktów na wyjeździe.

• autor: ks_wasilkow, 2015-03-22 10:05

KS Wasilków przegrał swoje pierwsze wiosenne spotkanie wyjazdowe. Olimpia Olsztynek okazała się być lepsza, strzelając nam dwa gole.

Mecz rozpoczął się od kilku groźnych akcji gospodarzy, po których mogli objąć prowadzenie, jednak nie dali rady znaleźć sposobu na umieszczenie piłki w siatce. Natomiast z biegiem czasu do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy KSu Wasilków. To oni utrzymywali się przy piłce, konstruowali składne akcje w ataku pozycyjnym. Bardzo dobrą sytuację zmarnował Bartosz Stachelski, gdzie piłka po jego strzale musnęła spojenie słupka z poprzeczką. Nic nie wskazywało na to, że to gospodarze pierwsi strzelą bramkę, aż do momentu, w którym niedokładnie wyprowadził piłkę Paweł Naliwajko. Przeciwnicy przejęli piłkę i wyprowadzili szybki kontratak, po którym strzelili bramkę w kontrowersyjnych okolicznościach. Prostopadłą piłkę złapał Łukasz Szczepanik, w którego wpadł napastnik gospodarzy i wytrącił piłkę z jego rąk po czym umieścił ją w pustej bramce. Sędzia uznał bramkę nie odgwizdując fauli na naszym bramkarzu.

Nasi zawodnicy przed przerwą mieli jeszcze dwie stuprocentowe sytuacje do strzelenia bramki. Pierwszej z nich nie wykorzystał Bartosz Stachelski, który po podaniu Huberta Karwackiego nie trafił z głowy w światło bramki. Natomiast drugą sytuację po indywidualnej akcji zmarnował Piotr Skiepko, który w sytuacji sam na sam strzelił prosto w bramkarza gospodarzy.

W drugiej połowie gospodarze oddali pole gry dla naszych zawodników. Schowali się głęboko na swojej połówce wyczekując okazji do kontry. Wasilkowianie stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji przede wszystkim po stałych fragmentach gry. Do głowy dochodzili Bartosz Gliński, Rafał Szczepanik oraz Piotr Dąbrowski jednak żaden z nich nie potrafił skierować piłki w światło bramki. W końcu w 62. minucie nadzialiśmy się na kontrę. Straciliśmy piłkę w środku pola, a przeciwnicy jednym prostopadłym podaniem wyprowadzili akcję lewą stroną i strzelili drugą bramkę. Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie. Przegrywamy mecz 2:0 z przeciwnikiem, który piłkarsko nie był od nas lepszy, jednak popełnił mniej błędów w obronie, a w ataku wykorzystał naszą niefrasobliwość przy konstruowaniu akcji.

W najbliższą sobotę czeka nas bardzo ciężkie spotkanie z liderem III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej - Olimpią Zambrów. Miejmy nadzieję, że nasi zawodnicy przełamią niemoc strzelecką i wygrają z wyżej notowaną drużyną.

Skład KS Wasilków:

Ł. Szczepanik - Butkiewicz, Naliwajko (70. Dąbrowski), Gliński, R. Szczepanik, Dzudziński (46. Gagacki), Styś, Skiepko, Kuleszczyk (80. Rybnik), Karwacki (75. Muszyński), Stachelski Ż.

autor: ~Kibic Olimpii 2015-03-22 14:20:53

avatar Widzę ,że ostra propaganda jest siana przez osobę , która zdała relacje z meczu :) Ani na chwile żadna z drużyn nie przejęła inicjatywy bo był to mecz chaosu i kopaniny. A co do drugiej połówki to już nie wspomniano,że OLimpia mogła ten mecz wyżej wygrać bo w sytuacji sam na sam piłkarz Olimpii trafił w poprzeczke :)

12-2017