Lider z Zambrowa traci punkty w Wasilkowie

• autor: ks_wasilkow, 2015-03-29 13:08

Po zaciętym i bardzo ciekawym meczu KS Wasilków bezbramkowo remisuje z pierwszą w tabeli Olimpią Zambrów.

Zawodnicy z Wasilkowa przystąpili do tego meczu bardzo zdeterminowani. Swoją postawą pokazali, że spotkania z Puszczą Hajnówka oraz Olimpią Olsztynek były wypadkiem przy pracy, a z każdym kolejnym meczem powinno być coraz lepiej.

Na papierze zespół z Zambrowa był zdecydowanym faworytem tego spotkania. Jednak zawsze wszystko weryfikuje boisko, na którym nie było widać różnicy jaka dzieli oba zespoły w tabeli. Ciężkie zadanie było przed piłkarzami z Zambrowa jednak to oni stworzyli pierwszą groźną sytuację w tym meczu. Wykorzystali błąd naszych obrońców w szybkim kontrataku jednak dobrze interweniował Łukasz Szczepanik. KS Wasilków w pierwszej połowie odpowiedział groźną sytuacją, w której Dawid Ostaszewski w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości okazał się niestety słabszy. Zambrów przed przerwą miał jeszcze jedną sytuację bramkową, jednak znów na posterunku był Szczepanik.

Emocje na dobre zaczęły się w drugiej połowie. Zespół z Zambrowa z biegiem czasu musiał się otworzyć chcąc wygrać ten mecz, co stwarzało okazję do kontrataku dla naszej drużyny. Na początku drugiej połowy po jednej z takich akcji Bartosz Stachelski obrócił się na obrońcy gości, który padając trzymał go za koszulkę. Sędzia nie podyktował ewidentnego rzutu karnego. Jak się później okazało nie była to jedyna kontrowersyjna decyzja w tym meczu. Sędzia mylił się zarówno w jedną jak i w drugą stronę. Jednak waga sytuacji w których popełniał błędy była na niekorzyść gospodarzy. Sędzia zagwizdał faul na środku boiska na Bartoszu Stachelskim, który padając zdołał prostopadle zagrać do Karola Stysia, który przed sobą miał tylko bramkarza. Goście w drugiej połówce starali się na wszelkie sposoby strzelić bramkę, jednak nasza obrona w tym spotkaniu była dobrze dysponowana. Jedyny celny strzał w światło bramki oddał z okolicy 25 metra Dominik Lemanek, jednak nie sprawił on kłopotów naszemu bramkarzowi. KS Wasilków natomiast szukał swojej okazji w kontrataku. Kilka razy udawało się wyjść w przewadze, lecz w większości sytuacji brakowało dokładnego podania w kluczowym momencie. Dobrą okazję po jednej z takich akcji miał Karol Styś, który z 16 metra strzelił prosto w bramkarza. Piłkarze KSu mieli jeszcze dobrą okazję do zdobycia gola w ostatniej akcji meczu, jednak po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nie sięgnął piłki Paweł Naliwajko.

Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, jednak na brak emocji nie można było narzekać. Punkt na pewno cieszy, gdyż został zdobyty z liderem, z którym w poprzedniej rundzie wygrał z nami aż 5-0. Kolejne spotkanie KS Wasilków zagra na wyjeździe we czwartek tj. 02.04.2015r. w Elblągu, gdzie podejmą tamtejszą Concordię.

Dziękujemy wszystkim kibicom za głośny doping podczas meczu mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych. Miejmy nadzieję, że w każdym meczu będziecie w licznym gronie wspierać naszą drużynę.

KS Wasilków 0-0 Olimpia Zambrów

Składy:

KS Wasilków: Ł. Szczepanik - Butkiewicz, Dąbrowski, Naliwajko, R. Szczepanik - Dzudziński, Ostaszewski (75. Styś), Skiepko, Kuleszczyk, Karwacki (75. Romaniuk), Stachelski.

Olimpia: Czapliński - Gul, Piłatowski, Gogol, Korotkiewicz - Dzienis (60. Hryszko), Grzybowski, Kuczałek, Jastrzębski (80. Poduch) - Lemanek, Twardowski.

autor: ~Olimpia 2015-03-29 16:23:25

avatar Moim zdaniem mecz był strasznie słaby, bo obfitował w gigantyczną liczbę strat. Zarówno Olimpia, jak i KS Wasilków bili rekordy niecelnych podań. Szczerze to najgorszy mecz Olimpii w rundzie. Warunki dla obu zespołów były takie same, ale mam wrażenie, że Olimpia wygrałaby na normalnej płycie. Atut własnego boiska - warto go wykorzystywać, jak KS :)