W Wielki Czwartek na czwórkę!

• autor: ks_wasilkow, 2015-04-03 13:12

KS Wasilków w wyjazdowym meczu z Concordią Elbląg wygrał 4-0.

KS Wasilków do Elbląga pojechał mocno osłabiony. Z różnych powodów nie mogli wystąpić: Rafał Kuleszczyk, Rafał Szczepanik, Bartosz Gliński, Krystian Rybnik oraz Kacper Muszyński.

Mimo dużych braków kadrowych mecz rozpoczął się po myśli naszej drużyny, bo już w 5 minucie po rzucie wolnym wykonywanym przez Piotra Romaniuk piłkę do bramki skierował Piotr Dąbrowski. Chwilę później KS Wasilków miał groźną sytuację po rzucie rożnym, jednak minimalnie chybił Piotr Skiepko. Po dobrym i szybkim początku meczu piłkarze KSu uspokoili grę, a przed przerwą zdołali stworzyć kilka składnych akcji po których niestety nie udało się podwyższyć prowadzenia. Gospodarze w pierwszej połowie zdołali odpowiedzieć jedną groźną sytuacją, gdzie po dośrodkowaniu z prawej strony boiska z kilku metrów napastnik gospodarzy nie trafił w światło bramki.

Druga połowa rozpoczęła się od frontalnych ataków gospodarzy, jednak nasza obrona dobrze się spisywała i nie dopuszczała do zagrożenia bramki strzeżonej przez Łukasza Szczepanika. Godny odnotowania był jedynie strzał zza pola karnego, który nie sprawił większych kłopotów golkiperowi KSu. Po tym jak gospodarze się "wyszumieli" KS Wasilków zachował się jak klasowy bokser. Dwie szybkie akcje, dwie bramki, przeciwnik rozłożony na łopatkach. W pierwszej z nich Karol Styś popisał się indywidualnym rajdem prawą stroną boiska. Minął dwóch obrońców gospodarzy i wyłożył piłkę do pustej bramki dla Piotra Romaniuka. Po wznowieniu gry przez gospodarzy, obrońcy KS Wasilków szybko przejęli piłkę i wyprowadzili akcję prawą stroną boiska. W pole karne dośrodkował Dawid Ostaszewski, a akcję strzałem głową zamknął Hubert Karwacki. W 65 minucie zwycięzca tego meczu był już znany. KS Wasilków do końca meczu jednak starał się podwyższyć prowadzenie. Udało się to dopiero w 90 minucie, gdzie z 18 metra Piotr Skiepko strzałem w krótki róg pokonał bramkarza gospodarzy. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie.

Było to dotychczas najwyższe zwycięstwo KS Wasilków w tym sezonie. Miejmy nadzieję, że w kolejnych spotkaniach nasi zawodnicy będą równie skuteczni zarówno w ofensywie jak i defensywie. Najbliższym rywalem KS Wasilków już 8 kwietnia w ćwierćfinale Okręgowego Pucharu Polski będzie Biebrza Goniądz. Spotkanie zaplanowano na godzinę 16:30 w Goniądzu.