Znicz zgasł w Wasilkowie

• autor: ks_wasilkow, 2015-04-12 22:54

Piłkarze KSu Wasilków w sobotę pokonali u siebie 2-0 MLKS Znicz Biała Piska. Obie bramki zdobył Piotr Romaniuk.

KS Wasilków w sobotę podtrzymał dobrą passę i wygrał drugi mecz z rzędu. Warto wspomnieć, że było to już czwarte spotkanie, w rundzie wiosennej, w którym broniący naszej bramki Łukasz Szczepanik zachował czyste konto.

Mecz rozpoczął się od groźnych ataków gości. To oni dominowali przez pierwsze kilkanaście minut, jednak nie mieli pomysłu na rozmontowanie obrony Wasilkowian. Najgroźniejszą sytuację goście w pierwszej połowie zmarnowali po rzucie rożnym, gdzie zawodnik Znicza uderzał z woleja z 7 metrów jednak prosto w Łukasza Szczepanika. Nasi zawodnicy skupili się na wyprowadzaniu groźnych kontrataków. Po jednym z nich sytuację sam na sam z bramkarzem gości przegrał Rafał Kuleszczyk. Jednak chwilę później cieszyliśmy się z pierwszej bramki zdobytej przez Piotra Romaniuka, który został obsłużony prostopadłym podaniem przez Karola Stysia. Przed przerwą Romaniuk miał jeszcze identyczną sytuację do tej, po której zdobył gola, jednak próba minięcia bramkarza gości się nie powiodła.

Druga połowa spotkania była spokojniejsza niż pierwsza część. Zawodnicy Znicza budowali dłuższe i dokładniejsze akcje, jednak nasza obrona sprawowała się jeszcze lepiej niż w pierwszej odsłonie i nie dopuszczała do zagrożenia pod bramką Łukasza Szczepanika. W 55 minucie trener Woroniecki dokonał dwóch zmian w środku pola. Za Kosickiego i Kuleszczyka, weszli na boisko Dudziński oraz Stachelski. Ten drugi już w 62 minucie popisał się indywidualną akcją i obsłużył nieco za mocnym prostopadłym zagraniem Piotra Romaniuka. Bramkarz gości sprawił prezent gospodarzom, gdyż w niegroźnej sytuacji wypuścił piłkę z rąk, a czujny Piotr Romaniuk zdobył chyba najłatwiejszą bramkę w karierze. Znicz w drugiej połowie zdołał odpowiedzieć jedną groźną sytuacją, gdzie z 5 metrów, z ostrego kąta piłkarz z Białej Piskiej w czystej stytuacji nie zmusił nawet naszego bramkarza do interwencji nie trafiając w światło bramki. Choć piłkarze KS Wasilków mieli okazje do podwyższenia wyniku, to mecz zakończył się wynikiem 2-0 i trzy punkty zostały w Wasilkowie.

Najbliższe spotkanie nasi zawodnicy zagrają już we środę 15 kwietnia w Gołdapi z miejscową Romintą w zaległym spotkaniu 19. kolejki trzeciej ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej.

Skład KS Wasilków:

Ł. Szczepanik - Butkiewicz, Naliwajko, Dabrowski, R. Szczepanik, Kosicki (55. Dudziński), Styś, Gagacki, Kuleszczyk (55. Stachelski), Karwacki (75. Ostaszewski), Romaniuk (88. Rybnik).

autor: ~kibic 2015-04-23 16:17:38

avatar Zgasł Znicz i zgasla strona szkoda